Jenže "na ulici…"

…je to většinou Hollywood a většinou kecy.

Špatné věci se stávají a ano, některé z nich se přihodí na ulici, jenže většina se stává v Hollywoodu.

Nezakládejte svůj trénink na filmových scénářích vytvořených za účelem prodeje adrenalinu a lístků.

Nepoužívejte to jako omluvu či ospravedlňování msty a vraždy, nebo jako zjednodušování technik na žíněnce.

Berte v úvahu trochu statistické reality. Navzdory tvrzení médií, že za většinou smrtelných zranění stojí grázlové s bouchačkou v ruce, příčinou jsou hlavně dopravní nehody a pády, obvykle doma či v blízkém okolí.

To, co je skutečně na ulici, jsou auta. Můžete spěchat, ztratit se, být naštvaný nebo vyděšený – a stejně tak i ten druhý člověk. Proto procvičujte ma-ai, trpělivost, uvědomění, plynutí a směšování. Věnujte se etiketě, dobrým způsobům, zdravému rozumu, vlídnosti a uvažování. Sledujte fyzikální zákony, abyste zachoval sebe i druhé v bezpečí.

To, co je skutečně na ulici, je hmatatelné. Můžete zakopnout o obrubník, uklouznout na ledu, přehlédnout schod, zlomit si zápěstí, ruku, nohu nebo rozbít hlavu. To je důvodem procvičování pádů a ukemi ; mohou vám zachránit život, jako jednou zachránily ten můj.

Hlavní příčina smrti v Americe? Ne psychopatičtí vrahouni, gangy či drogy, přestože o tom nikdy neuslyšíte ve zprávách.

Jsou to dopravní nehody, grilování a "otrava sušenkami", což znamená příliš vysoká rychlost, příliš nízká obezřetnost, nadbytek tuků a cukrů, nedostatek pohybu, alkohol v nadbytečné míře a deficit zdravého rozumu. Je to jako strkání hlavy do aligátorovy tlamy za současného hecování: "Kousni mě a pěkně to schytáš!"

Efektivní sebeobrana je každodenní přežívání za pomoci všech nástrojů. To znamená bezpečné řízení, zdravá výživa, používání vlastního těla jen k těm účelům, ke kterým bylo stvořeno. Stačí mýdlo a voda a chřipka zmizí. Dělejte domácí úkoly, plaťte včas účty, zacházejte slušně s druhými lidmi. Jako baterie v požárním alarmu, znalost plavání, všechny drobnosti a kousky, které tvoří každodenní život. Skutečný život.

Procvičujte Aikido na žíněnce, na ulici i doma.

Procvičujte zdravý rozum a smysluplné žití.