Náš vztah

Když se zapojíš do dódžó, vyplníš přihlášku a poučení o právech a povinnostech. Tím je určena menší část tvého vztahu k dódžó. Větší část vztahu (jako větší část umění) se učí v tichosti, bez verbálního vyjádření. Prosím nauč se využívat dódžó dobře. Učiň ho zahradou, ve které můžeš růst. Tato jednoduchá úvaha vystupňuje nádherně tvoje spojení s dódžó.

Zaznamenej svoji prezenci pokaždé, když přijdeš do dódžó, dříve než se převlečeš do cvičebního oděvu a vstoupíš na tatami. Po určitém počtu tréninků budeš moci být zkoušen na pokročilejší stupeň: zkouškové požadavky jsou vyvěšeny v dódžó. Vyšší stupně ti umožní zúčastňovat se náročnějších tréninků, jak v tomto, tak i v jiných dódžó po celém světě. Dódžó je více než jenom fyzický prostor. Je to rodina lidí. Jsi nyní členem této rodiny, a také rodiny všech cvičenců aikidó na celém světě. V samotné Severní Kalifornii je přibližně 8000 cvičenců aikidó.

Dódžó existuje proto, abychom se mohli dobře zdokonalovat a jeho kvalita závisí na nás všech. Prosím, buďte ochotní pomoci v dódžó, když je potřeba, plaťte včas svoje poplatky, a přispívejte k atmosféře, ve které vyrůstáte. Poplatky mají být placeny plně bez ohledu na to, kolikrát měsíčně stihnete trénovat. Na rozdíl od lázní, tělocvičen a jiných veřejných míst je dódžó rozšířením naší tvořivosti a ochoty vytvářet mír v našich životech. Vaše podpora dódžó je vaše podpora této myšlenky.